czwartek, 8 maja 2014

Moja motylowa serwetka :)

Wiem że to nie jest ładne, grzeczne i kulturalne, ale muszę powiedzieć że jestem dumna z tej serwetki. Cały jej projekt jest od początku do końca wymyślany przeze mnie. Bardzo chciałam mieć serwetkę z motywem motyla. Postanowiłam ja sobie wykombinować. Wyszło mi tak:


Inspiracją do poszczególnych okręgów serwetki były wzory z różnych gazetek robótkowych :)


Całość wykonana z metalicznej MAXI w dwóch kolorach.
Co myślicie?

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie robiłam serwetek, ale chciałabym spróbować tak na Dzień Matki na przykład. Ile trzeba nici do wykonania takiej? Jaką ma średnicę jeśli mogę wiedzieć?

  Motyl super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pati w tej chwili dokładnie Ci nie powiem, bo muszę dotrzeć do domu. Postaram się tak około południa napisać. Ja robiąc serwetki zabezpieczam się w kordonek MAXI, głównie z niego robię, Ale czasami używałam MAJA. Najbardziej popularne kordonki w pasmanteriach. Myślę że nie zeszło mi więcej niż 50 g kordonka, bo MAXI ma 100 g i tak z połowa na pewno mi została. W większości na serwetkę starcza mi ok. 30-40 g kordonka, ale zawsze wolę mieć na zapas i np jak kupuje MAJĘ to kupuję dwa motki :) Masz już w planach jakiś wzór bądź jaką wielkość byś chciała serwetki? Może jakoś pomogę :)
   Uważaj, bo mnie serwetki wciągnęły :) Trzymam kciuki za powodzenie próby i jak cos to służę pomocą :)

   Usuń
  2. Tak porównując ta serwetka (http://sweetnessandbrilliance.blogspot.com/2014/05/serweta-troche-jak-ze-sznurkow.html) jest dużo większa i na nią zeszło mi niecałe 2 motki białego kordonka MAJA :)

   Usuń
  3. Pati moja serwetka ma 36,5 cm średnicy :)

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedzi. W sumie to nie mam obranego wzoru, ale zaraz poszukam i jutro zakupię już kordonek. Raz jeszcze wielkie dzięki :)

   Usuń
  5. Nie ma za co :) Polecam się :)
   Daj koniecznie znać jak Ci idzie(nawet priw na mail) i jakbyś miała jakieś pytania to oczywiście chętnie pomogę :)

   Usuń

Dziękuję za chęć umieszczenia kilku słów o mojej pracy. Jest mi niezmiernie miło. Każdy komentarz jest dla mnie ważny. Zapraszam do obejrzenia wszystkich moich prac.
Pozdrawiam. Dżastii :)