środa, 27 lipca 2016

Bajkowe karteczki wymiankowe.

Witam.

Znalazłam pochowane zdjęcia kartek bajkowych, które robiłam dawno temu dla dziewczyn z zabawy w Misiowym Zakątku.
Czas chyba najwyższy pokazać jak wyglądały i nie mam pojęcia jak to się stało że o nich zapomniałam.
Na początek temat SpongeBob Kanciastoporty
"Fabuła serialu koncentruje się na tytułowym SpongeBobie Kanciastoportym, energicznej i pozytywnie nastawionej do świata gąbce morskiej z wyglądu przypominającej gąbkę kuchenną. Innymi ważnymi dla fabuły postaciami są Patryk Rozgwiazda – najlepszy przyjaciel głównego bohatera, który mimo nierozgarnięcia uważa się za inteligentnego, Skalmar Obłynos – arogancka ośmiornica i współpracownik SpongeBoba, ich pracodawca Eugeniusz Krab, pochodząca z Teksasu wiewiórka Sandy, Pani Puff, u której Spongebob próbuje zdać prawo jazdy, Perła córka pana Kraba, która jest nastolatką, Larry Homar – przyjaciel Sandy oraz Spongeboba, który cały czas chodzi do siłowni, Plankton główny wróg Pana Kraba, który zrobi wszystko, aby wykraść tajny przepis na kraboburgery oraz jego komputerowa żona Karen, która pomaga i doradza Planktonowi." (Wikipedia)
Muszelki przywiezione przeze mnie znad Bałtyku :)

Na kolejnej karteczce bohaterem głównym jest Shrek, którego na pewno wszyscy znamy, ale w skrócie:
"Jest to opowieść o dużym, zielonym ogrze o imieniu Shrek. Chce on za wszelką cenę odzyskać spokój na terenie swojej posiadłości na bagnach, gdzie w wyniku represji okrutnego Lorda Farquaada zesłane zostały różne bajkowe postacie (m.in. Pinokio, Wilk i siedmiu krasnoludków). Shrek decyduje się więc na wyprawę do siedziby Lorda Farquaada, by odebrać prawa do swoich ziem, a w konsekwencji odzyskać utracony spokój. W wyprawie towarzyszy mu jego niezdarny przyjaciel – Osioł. W wyniku negocjacji zawarty zostaje układ: w zamian za otrzymanie dokumentu ogr zobowiązuje się uwolnić ze smoczej wieży piękną królewnę Fionę, którą Lord wybrał na swoją przyszłą małżonkę. Po dotarciu do smoczej wieży Shrek odbija Fionę i wychodzi cało z potyczki ze smokiem. Podczas drogi powrotnej nawiązuje się uczucie pomiędzy Shrekiem a Fioną. Niestety żadne z nich nie zdobyło się na miłosne wyznanie. W międzyczasie ujawniona zostaje tajemnica skrywana przez królewnę – Fiona tylko za dnia olśniewa urodą, natomiast po zachodzie słońca w konsekwencji rzuconego na nią uroku przemienia się w ogra. Fiona, mimo uczucia, jakim darzy Shreka, decyduje się na zaślubiny z Lordem Farquaadem, który jest nieświadomy mrocznej strony medalu związanej z ślubem z Fioną. Królewna i ogr targani uczuciami i rozterkami nie są pewni, czy dobrze postąpili. Na skutek mobilizacji ze strony Osła Shrek rusza ostatecznie do Duloc (siedziby Farquaada), by odbić Fionę i wyznać jej uczucie. W ostatniej chwili Shrek przerywa ceremonię zaślubin, ofiarując swą miłość Fionie, która zmienia się na stałe w ogra, natomiast Lord Farquaad zostaje zjedzony przez smoka, który uwolnił się z wieży. Film kończy się hucznym weselem zakochanej pary." (Wikipedia)
A te fajne papierki kupiłam kiedyś w Lidlu :)

Zrobiłam jeszcze zimową karteczkę z tematem Epoka Lodowcowa, ale jest tylko jedno zdjęcie robione na szybko, byłam już i tak spóźniona z wysyłką tej pracy...
"Jest to opowieść o przygodach trójki bohaterów: mamuta Manfreda, potocznie zwanego Mańkiem (w polskiej wersji głosu użyczył mu Wojciech Malajkat), leniwca Sida (Cezary Pazura) oraz tygrysa szablozębnego imieniem Diego (Piotr Fronczewski).
Mamut Maniek poznaje leniwca Sida, którego uważa za głupka. Główny wątek historii rozpoczyna się, gdy Maniek i Sid spotykają ludzkie niemowlę. Mamut i leniwiec postanawiają zanieść dziecko do jego, jak określają je bohaterowie, stada. Lecz Soto (Andrzej Blumenfeld), przywódca stada tygrysów chce zemścić się na ojcu chłopca (myśliwym, który zabił wielu członków jego stada), zabijając malca. Dostarczyć stadu niemowlę ma Diego, inny tygrys szablozębny. Próbuje wydrzeć im niemowlę, jednak Maniek go powstrzymuje. Mówi im, że wie, gdzie mieszkają ludzie i w końcu zostaje ich przewodnikiem. Prowadząc ich w stronę przesmyku, knuje okrutny plan. W końcu jednak zdradza on przedstawicieli swojego gatunku, by chronić Sida, Mańka oraz niemowlę, których bardzo polubił i razem przeżyli wiele przygód. Ratując Mańka, zostaje poważnie ranny w walce z Sotem, którego jednak mimo wszystko udaje mu się zabić (nabijając go na sople). Wszystko kończy się dobrze, niemowlę zostaje bezpiecznie dostarczone „stadu”, a Diego, mimo ran, przeżywa." (Wikipedia)
A na koniec wszystkim nam chyba znana postać uroczego Misia Uszatka:
"Serial animowany opowiada o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół, którym przytrafiają się różne często niespodziewane przygody. Każdy odcinek kończy się morałem skierowanym do dzieci, który jest podsumowaniem danej historii." (Wikipedia)

To była świetna zabawa.
A Wam jak się ogląda te karteczki?
Miłego dnia kochani!
Pozdrawiam i do zobaczenia.
Dżastii.

1 komentarz:

  1. Swietne,wszystkie bajeczki znam z dziecmi czasem musze ogladac. A mis uszatek czasy mojego dziecinstwa. Wtedy to byly normalne bajki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za chęć umieszczenia kilku słów o mojej pracy. Jest mi niezmiernie miło. Każdy komentarz jest dla mnie ważny. Zapraszam do obejrzenia wszystkich moich prac.
Pozdrawiam. Dżastii :)